Výlety Moravský kras - Brno

A proč ne obráceně? To byste se ale nadřeli! Z Jedovnic do Brna jedete totiž takřka pořád z kopce. Nechte se zlákat a vyrazte na některou z našich tras, které vám zaručí neopakovatelný zážitek, dobrodružství i pohodu v kraji jeskyní, skal a ponorných potoků a vrchovatou dávku romantiky.

Pět důvodů, proč si nenechat ujít výlety do Brna

  • Jedná se o fantastické trasy pro všechny bez rozdílu věku: většina tras vede z kopce, takže ji bez větší fyzické námahy zvládne v podstatě každý.
  • Díky profilu trasy se můžete v pohodě vychutnávat nádherné prostředí Moravského krasu.
  • Cestou uvidíte a zažijete nesčetné množství zajímavých míst – přístupné i nepřístupné jeskyně, zatopené lomy, hluboká krasová údolí, rybníky na koupání a mnoho dalšího.
  • Jednoduché plánování a logistické zajištění výletu: Jedovnice jsou součástí brněnské IDS JMK, takže se k nám pohodlně dostanete městskou dopravou. Spoje jezdí v podstatě každou hodinu, vždy přímo nebo pouze s jedním přestupem (v Blansku), přičemž cesta trvá něco kolem 50 minut. Informace o odjezdech najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/.
  • Výlety Moravský kras - Brno jsou jedním slovem parádní RELAX.

Podmínky výletů Moravský kras - Brno

  1. Pro výlety Moravský kras - Brno je nutná předchozí rezervace termínu. Zároveň je potřeba při domluvě termínu uvést, že plánujete výlet do Brna.
  2. Výchozím místem výletů jsou Jedovnice. Vrácení koloběžek probíhá vždy v Brně na konci jedné ze dvou doporučených tras, tedy na konečné autobusu v Mariánském údolí nebo na konečné šaliny v Obřanech. Svozy probíhají dle předchozí domluvy.
  3. Jednorázová cena za zapůjčení turistické a dětské koloběžky je 500 Kč. Součástí ceny je doprava koloběžek z Brna do Jedovnic a běžně nabízené příslušenství ke koloběžkám.

Trasy Moravský kras - Brno

Do Brna můžete vyrazit po některé z následujících tras, které mají jedno společné: většinu cesty pojedete piánko, pěkně z kopečka a po rovinkách, stoupání si zde užijete opravdu jen minimálně. Rovněž délka tras je obdobná, z Vilémovic do Brna (Obřany či Mariánské údolí) natočíte něco málo přes 30 km.

Dvě silniční speciálky aneb Brněnský sešup kolem Býčí skály

Pohodová cesta po silnicích a silničkách kolem nejmladší veřejnosti přístupné jeskyně Výpustek a tajuplné Býčí skály. Společnost vám bude dělat řeka Svitava a její prosluněné údolí.
TIP: Vyzkoušejte tuto trasu na našich silničních speciálech KICKBIKE Race.

1) Do Brna přes Adamov
Trasa: Vilémovice – Křtiny – Adamov – Bílovice n. Svitavou – Brno Obřany
Délka trasy: 34 km
2) Do Brna přes Adamov
Trasa: Vilémovice – Rudice – Adamov – Bílovice nad Svitavou – Brno Obřany
Délka trasy: 29 km
Kapesní průvodce po trase [PDF]
Zajímavosti:

Cestou necestou do kraje tří údolí

Pokud holdujete jízdě v terénu, tak právě pro vás je stvořena tato trasa. Vede okrajem Rakoveckého údolí, mezi lesy a třešňovými sady do neméně malebného Údolí Říčky, aby mohla skončit v rybníky ověnčeném Mariánském údolí. Doplňte si k tomu jeskyně, ponorné potoky, bílé vápencové svahy jižní části Moravského krasu a dostanete zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

1) Do Brna přes Bukovinku a Hádek
Trasa: Vilémovice – Jedovnice – Bukovinka – Hádek – Brno Mariánské údolí
Délka trasy: 30 km Kapesní průvodce po trase [PDF]
2) Rakoveckým údolím do Brna
Trasa: Vilémovice – Jedovnice – Račice – Hostěnice – Údolí Říčky – Brno Mariánské údolí
Délka trasy: 43 km
Zajímavosti:
Spolupracujeme, doporučujeme:
Zahájení sezóny 2019
28. února 2019

Jaro už je tady, já ještě zimu trávím na horách, ale sezóna se neúprosně blíží. A to je dobře. Letos zahájíme v sobotu 2...

Čtěte více »

Půjčovna přestěhovaná
15. června 2018

Najdete nás v Jedovnicích, v nových, větších a lepších prostorách, 50 m za kempem Olšovec. Aktuality a bližší informace ...

Čtěte více »

Oficiální zahájení sezóny 2017
21. března 2017

Už u nás letos pár nadšenců bylo, ale počasí moc nepřálo. Na víkend 25. a 26. 3. je ale krásná předpověď, tak si říkám, ...

Čtěte více »

Dovolená
27. října 2016

Od soboty 29. 10. do čtvrtku 10. 11. jsme si konečně udělali čas na dovolenou. Tímto se tedy všem podzimním nadšencům om...

Čtěte více »

Půjčovna je od 5. do 12. července 2015 UZAVŘENA
4. července 2015

Od neděle 5. 7. do neděle 12. 7. bude půjčovna z důvodu stavu "on the road" uzavřena. Jinými slovy Vyrážíme na prázdniny...

Čtěte více »

Pavel
4. června 2017, 12:21

Včerejší výlet Vilémovice -> Brno se nám moc líbil. Počasí nám přálo, kolobky jely skoro pořád samy. Skvělá komunikace. Můžu doporučit všem.

Jindřich Rydval
15. srpna 2016, 11:44

Děkujeme za půjčení koloběžek. Nakonec jsme z celého týdne, který jsme trávili ve Staré škole v Sloupu, tři dny projezdili na Vašich kolobrndách. Nejkrásnější 30km úsek byl Jedovnice-Rudice-Habrůvka-Křtiny-jesk. Výpustek-Býčí skála-stará huť u Adamova-Olomoučany-Rudice-Jedovnice. Z Rudic až do staré hutě krásných 15 km z kopečka.

noisrs250
15. července 2014, 15:14

Diky bylo to skvele!!